Ve jménu lebky se zkříženými punčochami

Jak zrušit tričko ve stylu Emilie Autumn - návod pro blbečky

28. srpna 2014 v 21:05 | T.♥ |  Jak zrušit...
Zdravím ;). Abych po dlouhé době zveřejnila článek hodící se k tomuto blogu, povykládám vám, jak jednoduše stvořit tričko, které působí jako štípnuté přímo ze šatníku Emilie Autumn ^^. Jednoduchý návod k jednoduché věci - proto návod "pro blbečky" xĐ. Ale to ať si nikdo nebere osobně! Všichni občas potřebují návod pro blbečky - třeba já se svým údajným IQ 121 (nebo kolik, už nevím) bych ho uvítala 5krát denně :D. Takže urážlivost stranou a jde se tvořit!! ^_^
Zaujaly mě tyhle topíky s Emiliiným pověstným srdíčkem na prsou.


Konkrétně tento se dá koupit hotový, ovšem sama EA běžně tvoří své kostýmy vlastnoručně, takže není důvod NEBÝT kreativní :DD. Všechno zvládneme v pohodlí domova během pár hodin.

Budeme potřebovat:

- Tričko či tílko, které hodláme "zrušit" (v mém případě bílé, aby se co nejvíc podobalo předloze a taky kvůli jistotě, že barva chytne, jak má..)


- BARVU. Tu jedinou ze všech potřebných věcí nemusíte na 100% najít za líného odpoledne ve svém domově. Ale dá se to. Osobně používám nějakou 10 let starou, která ani není vyloženě k našemu účelu, ovšem je NA TEXTIL a to je hlavní :D. Jakékoli oblečení nabarvené něčím jiným než něčím určeným na textil je na jedno použití (nebo se "zruší" ještě mnohem víc, než jsme chtěli :D). Ať už vytáhnete cokoli, přečtěte si, co píšou přímo na barvě - obecně sice nejspíš platí, že když nabarvenou plochu necháte 24 hodin schnout a pak ji zažehlíte, nic nezkazíte, ale i tak se to vyplatí pročíst. Třeba na schnutí stačí mnohem míň ;).


- Misku na barvu a něco, čím tu barvu budeme nanášet. Barva, kterou používám, se prodává přímo se dvěma houbičkovými štětci (foto), mám dojem, že není těžké je koupit. Návod ale má být jednoduchý, a já nejraději stejně dávám přednost práci "na punk" s ustřihnutým kouskem houbičky na nádobí :D. Vystřihnete si, jak velký potřebujete kus (zde: ideální vystřihnout trojúhelníček, máte tenkou a tlustou stranu, možnost precizní práce ;P), dá se snadno nahradit... Nejlepší na světě ;). A moje miska na barvu... "miska" xĐ. Mám dojem, že kdysi to bývalo víčko od krabičky na kancelářský sponky. Ehm.


- Noviny na podklad a časopis/kus igelitu/jakýkoli jiný izolant dovnitř trička. Pokud nechcete, aby se to obtisklo (což moc nedoporučuju.. stejně se to obtiskne blbě a budete to muset předělávat. Haha.).

- Lehce smývatelnou fixu, tužku nebo tak něco.

- Žehličku a žehlicí něco (ideálně prkno, ale není důvod to hrotit ;DD).

Kde pracovat: Kdekoli na rovné ploše xĐ.

NEŽ začneme pracovat:
Oblečte si tričko, které hodláte rušit, stoupněte si před zrcadlo a promyslete to. Chcete na tom tričku mít srdíčko. Kam ho nejlépe umístit? Srovnejte to s předlohou, se svou postavou, se střihem trička... a až to promyslíte, vezměte lehce smyvatelnou psací potřebu a přímo na těle si udělejte hrubý náčrtek (stačí fakt málo), aby jste věděli, KDE to srdce má skončit. Pro lepší pocit můžete po svlečení trička váš náčrtek obtáhnout, zdůraznit a vyšperkovat (přímo na těle a skrz zrcadlo se kreslí blbě i těm nejlepším z nás ;) ). I kdybyste byli nejvíc free-minded, tuhle přípravu NEPŘESKAKUJTE. Není nic horšího než si ve víru vášně počmárat oblečení a pak zjistit, že to vypadá o MOC blběji, než mělo.
Já jsem si takhle jednou chtěla vytvořit ultraduchaplné protest-tričko, vzala jsem lihovku a načmárala jsem na něj velký nápis "JEBAT". Vypadalo to tak cool :D. Když jsem jej však oblékla, zjistila jsem, že nápis je moc vysoko, opticky vypadá divně a že kdybych to načmárala malilililinko níž a malilililičko větší... tak by se to dalo i nosit xĐ. Teď se v něm už asi nedá ani spát, protože lihovka rozhodně nebyla na textil a ... no, o tom jindy ;D.

Takže, nepodceňme přípravu ;). A barvu na textil..

Jak pracovat:

Hmh.

1. Roztáhněte noviny přes pracovní plochu, položte na něj tričko (s načrtnutým srdíčkem - viz výše uvedená poznámka, ANO, myslím to vážně), proložte tričko igelitem (aby bylo ROVNĚ), vyhlaďte.


2. Otevřete barvu, nalijte jí trochu do misky (pro začátek nemusíme moc), přichystejte si štětec/houbičku.

3. Vemte štětec/houbičku, lehce "naždímejte barvu", a pak ji lehce "vyždímavejte" na povrch trička. Jestli si nejste jistí efektem, před samotným barvením vemte nějaký zkušební kus látky (teoreticky i kus papíru) a otestujte své schopnosti radši na něm, než za pochodu. Sice se tento článek jmenuje "Jak ZRUŠIT tričko", ale my ho přeci jen nechceme doopravdy zničit, ne?! :) Nic na tom není, prostě necháte houbičku, aby nasála barvu stejně jako vodu, a pak drobnými pohyby zabarvíte látku.


4. Tímto způsobem "naťupeme" na tričko tvar srdce. Když dojde barva, doplníme, když máte pocit, že barvy je na látce málo, zmáčknete houbičku víc a barva vyteče... ovšem tento bod moc nepřehánět, určité barvy na určitých látkách se rády rozpíjí ;). Čím je látka hrubší, tím se barva rozpíjí míň. Trika a tílka obvykle moc hrubá nebývají ;).

5. Když jsme spokojeni s vymalovaným tvarem, necháme tričko v klidu schnout. Podle barvy někdy stačí 6 hodin, někdy 12, ... když to necháte schnout přes noc, ráno na to zapomenete a odpoledne tričko začnete opět rešit, jste pány situace ;D. Delší schnutí tričku neublíží, kratší by mohlo. Takže takhle nic nezkazíte :D.


(Všimněte si fešných letáků ;D lol)

6. Podle návodu na barvě zažehlete obarvenou plochu. Já jsem tam měla napsáno "Zažehlujte 5 minut,"... což mi doteď přijde divný xĐ. Prostě to pořádně zažehlete, ať máme jistotu, že s naším veledílem nevyj*be automatická pračka ;). Tak jako tak, moje tričko má teď vydržet praní na teplotu pod čtyřicítku, a doteď jsem se ještě nerozhlodla, jestli to budu riskovat nebo bude práno v ruce. Těžko říct.
7. Říkejte si "plague-rat" a noste tričko 24/7 :D.

VÝSLEDEK:A je to ;). Doufám, že se vám návod líbil nebo vás aspoň inspiroval k dělání jakékoli činnosti. Jak říkám, sice oblečení nebarvím až TAK často, ale konkrétně s tímto postupem mám bohaté zkušenosti a nemůžu říct, že by se to někdy vyloženě pos... nepovedlo. "Rušení" oblečení je fajn odreagování :D. S některými barvami se dá vytvořit i taková "latexová" struktura, takhle jsem si jednou fakt hodně zrušila sukni, ale vypadá to skvěle :D . Je tmavá a jsou na ní jakože otisky dlaní, zabralo to trochu delší čas, ale stálo to za to .. :). Když jsem na ní před rokem dělala, chtěla jsem na tento blog rovněž hodit návod, ale nějak to vyšumělo. Tak jako tak, co není... může být xĐ.

Ještě mě napadlo tohle konkrétní tričko "upgradovat" a nakreslit do toho srdce zicherku :D. Ale o tom jindy. Jestli to vyjde, ozvu se. Díky za pozornost!! ^_^

In the name of the knee-socked skull

<T.♥>
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bobby Bobby | 1. září 2014 v 18:54 | Reagovat

Dotaz: tu barvu nezavírat? Není to v postupu :D Jinak to vypadá dobře, já mám zkušenosti jen s fixy, ale i tak - let´s be creative! ;)

2 Wayward T. ♥ Wayward T. ♥ | Web | 1. září 2014 v 20:55 | Reagovat

[1]: nezavírat a položit na vratkou plochu do skříně s hadrama. Říká se tomu "random creativity" xD jinak dík za komentář (konečně komentář *_* xD)

3 Bobby Bobby | 2. září 2014 v 13:00 | Reagovat

[2]:Není zač, vždy připraven :D ("random creativity" zní podezřele, asi to nechám na jindy :D)

4 Bibi Bibi | 2. listopadu 2014 v 23:27 | Reagovat

Jen pro doplnění, IQ nad 120 je již nadprůměr.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SLOVNÍČEK ;D:
Wayward T.♥ - přezdívka autorky blogu
EA = Emilie Autumn, geniání a šílená hudební (nejen hudební) osobnost ;)
Krumpety = The Bloody Crumpets, její skupina
Asylum = angl. blázinec, léčebna
Kdybychom si ještě furt nerozuměli, možná ještě něco připíšu ;P. Často deformuju slova, zvyknete si =D.