Ve jménu lebky se zkříženými punčochami

5 let v trapu aneb Platonická láska na vlastní kůži

29. září 2014 v 21:14 | T.♥
Tento článek beru jako součást svojí terapie. A také jako radu ostatním: nenechte se oblbovat. Nenechte se ovládat. Nenechte si zkazit život.
S tím, čemu se obecně říká platonická(jednostranná, smutná) láska, se nejspíš trochu setkal každý z nás. Stává se to běžně a není na tom nic neobvyklého ani vyloženě špatného. Pokud to nepřeroste v něco horšího, s čím pak je hodně těžké přestat.

Moje platonická láska se rozjela, když mi bylo asi 14. Je jedno, o koho šlo, byl to prostě blízký člověk. Důležité je, že jsme se vídali pravidelně a dost často, tudíž nešlo o nějaké fantazírování o na míle vzdáleném člověku. Vždycky byl blízko. Od 13ti jsem ho znala, od 14ti do něj byla tajně zamilovaná. Někdy počátkem 16ti mi došlo, že z toho nic nebude, a začala to hrát na víc stran - sice jsem na něj pořád myslela, ale zároveň jsem se nutila žít dál, chodila s jinými.. a tak. Ano, všimněte si, už tehdy jsem kvůli němu zamrzla na skoro 2 roky. A to je teprve začátek :D . Nejlepší období nastalo okolo 17 a 18 let, kdy mi konečně byl vcelku ukradenej. Tehdy jsem ho brala jako člověka, kterého si vážím a který pro mě hodně znamená, ale NE jako někoho, koho miluji. Jo, to bylo fajn. Bohužel, jediný týden jeho denodenní přítomností mě opět zlomil. A tak jsem vygumovala tlusté čáry, které jsem předtím nakreslila, opět žila v naději, že jednou.. že jednou :D. Momentálně je mi 19. Poslední fakt hodně silný záchvat touhy po něm jsem měla někdy v červnu, od té doby to díkybohu sláblo a momentálně se necházím v období, kdy neskutečně lituju, že na mě takhle kdy působil. Cítím to jako konec a strašně moc si přeju, aby to konec byl. Nejspíš mě to bude stát pár sezení u psychouše, ale i tak už je opravdu čas přestat.

Jak vidíte, když platonická láska přeroste do takovýchto rozměrů, v podstatě se ten člověk začne rovnat droze. Nepřinese vám štěstí, ale máte pocit, že bez něj nemůžete být. Že to nejde. Že umřete, když se vzdálí z vašeho života. Pak máte pocit, že už to takhle nechcete, že se ho musíte zbavit, ale něco se ve vás vzpírá a nemůžete zapomenout... nemůžete ho přestat chtít. Jakmile se dostanete do této fáze, terapie volá na poplach. A to říkám bez legrace, nepodceňujte to, protože já jsem si myslela, že to nějak ovládnu, a přitom mě dohnal někam, kde by si nikdo nepřál být.

Částečně z toho viním i jeho. Je to pitomec, který si nevědomuje, co dělá. Nevidí, že z legrace míněný, špatně pochopený flirt může mít katastrofální následky pro jedno srdíčko. Ale z velké části s iza to můžu sama. Touhou po něm jsem zabila skoro 5 let svého milostného života, které mi nikdy nikdo nevynahradí a nevrátí. Nepřineslo mi to nic, jen je fakt hodně kruté a těžké "vystřízlivět". Bolelo to předtím a bolí to i teď. "Juchů" :/.

Čeho se nejvíc bojím: To je dost zřejmé. Že se mi to stane znova. Ať už s ním, nebo s někým jiným. Říkám si větu z jedné knížky, kterou jsem si nedávno četla (shodou náhod jsem ji poprvé četla ve 13ti, v době, kdy jsem toho člověka vůbec poznala..): "Už nikdy nechci být takhle bezmocný." Už nikdy nehodlám a nechci být takhle bezmocná, to je pravda. A abych si v nejhorších momentech připomněla, co všechno jsem udělala špatně, a taky, abych třeba upozornila vás všechny a pomohla jinému platonicky milujícímu člověku, napíšu sem seznam věcí, kterých byste se měli v lásce vyvarovat, popřípadě které vás upozorní na to, že něco nehraje:

1) NIKDY SI SAMI PŘED SEBOU NESLIBUJTE, ŽE DANÉHO ČLOVĚKA NEPŘESTANETE MILOVAT.

... Vím, že to zní jako kravina, ale byla to jedna z nejhorších věcí, které jsem provedla. Nic horšího totiž udělat nemůžete. Žijeme ve společnosti, která se nás morálně pokouší nastavit tak, abychom všichni věděli, že sliby se mají plnit. A já si nejednou v hlavě řekla pi.ovinu typu "Je mi jedno, že mě naštval, Slíbila jsem si, že ho budu milovat." --> Je jedno, že si myslíte, že daná osoba si vaši bezbřehou lásku zaslouží, protože j tak skvělá - ŠPATNĚ, ŠPATNĚ, ŠPATNĚ!! Hele, věci tohohle typu se slibují třeba v manželství, nebo obecně ve vztahu se něco takového může vypustit z huby, ale hlavní je, že lásku k někomu neslibujete SOBĚ, ani Bohu, ani vesmíru, ale TOMU KONKRÉTNÍMU ČLOVĚKU!!! Je to krásný slib mezi dvěma lidmi, ovšem zvrátit ho tak, že si ho šeptáte sami pro sebe a daná osoba to vůbec neví... však jí to zkuste říct. Neuděláte to. K platonické lásce patří ideje, stejně jako k Platónovi svět idejí* :D :D. Budete se bát, že zkazíte to, co už máte. Nebo si myslíte, že máte...

2) NIKDY SE KVŮLI MILOVANÉ OSOBĚ NEMĚŇTE!!

To je dost běžná chyba, kterou dělá fakt hafo lidí. Do jisté míry je to přirozené, páry spolu během času "srostou", ovlivňují se navzájem (údajně například drtivá většina metalistek poslouchá metal jen proto, že je to naučili jejich chlapi :D ale kdo ví, osobně si to nemyslím). Takhle po povrchu je vše v pořádku, kupte si stejný řetízek s polovinou srdíčka, půjčujte si lak na nehty, běžte na školu do stejného města, nevím... Nicméně pokud cítíte, že se vás nějaký člověk snaží ovlivnit charakterově, nebo jen máte pocit, že kvůli němu chcete být jiní, lepší, ... RUCE PRYČ!!! Myslím, že i osoba, do které jste zamilovaní, má chyby. Neexistuje člověk, na kterém by jinému člověku vůbec nic nevadilo... A hodláte ho měnit vy? Říkáte mu, co vám vadí? Osobně jsem to zkusila tak jednou xD. Blbej nápad. Takže proč byste se měli měnit vy? Protože on si zaslouží víc než vás, vaše nejlepší já, blá-blá?? Pokud to berete takhle, jste nejspíš ochotní přiznat, že vaše současné já není pro danou osobu to pravé ořechové. A TO ZNAMENÁ, že ani ON není vhodný pro VÁS. Tohle je těžký, ale dá se to připustit ;D. Bude vám pak líp.

3) NIKDY SI ZA DANOU OSOBU NEHLEDEJTE NÁHRAŽKY!!!

.. Další megachyba. "Hlavně si teď musím najít někoho jného a zapomenout na něj" -> tuhle větu jsem neslyšela jen z vlastních úst, považuje se za obecný návod, jak na někoho zapomenout. Ale pozor. Pokud vás přitahuje on, může vás přitahovat celý "on-typ". :D Prostě lidi, co jsou mu podobní. Super, ale moc si tím nepomůžete, protože když si najdete někoho, protože vám připomíná někoho jiného... Je to jako koupit si nealkopivo a čekat, že vás kvůli němu přejde chuť na dvanáctku :DD. Do určité míry, možná, ale něco tomu chybí. Originál je originál. Náhražka vás akorát utvrdí v tom, že daná osoba je nej...
V tomto bodě nemám žádnou doopravdy kvalitní radu, jak se tomu vyhnout, protože se mi stalo asi tak stokrát, že se mi líbil někdo podobnej někomu jinému a v podstatě jsou fakt všichni v několika aspektech úplně stejní :DDD. Můžu poradit akorát jednu věc: je jedno, že vás přitahuje někdo, kdo je podobnej nějaké nedosažitelné lásce, to se prostě stane. Ale nepřistupujte k němu jako k náhražce. Pokud se ten člověk pro vás stane naprosto novou kapitolou, je vše v pořádku a harmonii. Pokud v intimních chvilkách zavíráte oči a představujete si, že vás muchlá vaše nedosažitelná láska, srážím pět bodů, špatně, psycholog je tudy ;Đ. A na to navazuje čtvrtá rada --

4) NIKDY NEDOVOLTE, ABY ŠPATNÉ ZKUŠENOSTI Z PLATONICKÉ LÁSKY OVLIVNILY VÁŠ VZTAH K NĚKOMU JINÉMU.

... To je snad nejdůležitější. Pokaždé, když se zamilujete, chovejte se, jako když se vám to stalo poprvé, se stejným nadšením, optimismem... nenechte si to zkazit špatnými zkušenostmi. I když to třeba zase nevyjde, je lepší prožít si pár chvlek štěstí, než zažít jen ervozitu z toho, že to nevyjde, a pak vztek, že to nevyšlo xĐ. A i když vám platonická láska ublíží, neuzavírejte se před okolím, nebojte se zamilovat znova. Protože ten zm*d za zkažený život nestojí...


A tím to asi tak ukončím ;). Děkuji za přečtení. I po letech je pro mě stále těžké se o tom bavit ;). Nedávno se stalo něco hodně ošklivého, co mi otevřelo oči, a pak zase něco pěkného a to něco pěkného omylo a odneslo všechnu tu špínu jak nějaký moře.. :D Můj život možná nedospěl do stavu "happily after forever" nebo co, ale pro chvíli je vše tak, jak má být.. a objekt mojí platonické lásky je tím, kým měl být vždycky. Prostě jenom ****** :D

Ve jménu lebky se zkříženými punčochami

T.♥

*hahá, jak někdo může říct, že jsem nevzdělaná ... xĐĐ muhehe xĐ. Někdy perlím.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kelioné Kelioné | Web | 29. září 2014 v 22:29 | Reagovat

Přirovnání k dvanáctce a nealku mě rozesmálo, ale je spíš smutné, že máš pravdu pravdoucí. Vím přesně, o čem mluvíš, se stejnými radami se momentálně snažím si urovnat zbývající citové přílivy, ale musím říct, že je to lepší.

A mrzí mě, že jsi platonickou láskou strávila pět let. I já se takhle nechala vláčet nějaký ten rok, doufejme, že se nacházím v konečné fázi. :)

Ať se daří a ať se co nejdříve objeví ten, co ti ta léta dokáže (alespoň z části) vynahradit. :)

2 Lawiane Lawiane | Web | 29. září 2014 v 22:35 | Reagovat

Ty body sice naštěstí nespolňuju, ale i tak máme dost podobný problém, pořád si vybírám někoho komplikovanýho, koho nemůžu mít a čas letí a letí a já si pořád myslím, že to zeslábne a ono nic. :o

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SLOVNÍČEK ;D:
Wayward T.♥ - přezdívka autorky blogu
EA = Emilie Autumn, geniání a šílená hudební (nejen hudební) osobnost ;)
Krumpety = The Bloody Crumpets, její skupina
Asylum = angl. blázinec, léčebna
Kdybychom si ještě furt nerozuměli, možná ještě něco připíšu ;P. Často deformuju slova, zvyknete si =D.