Ve jménu lebky se zkříženými punčochami

Proč nikdo nerandí s blogerkami

20. října 2014 v 21:14 | T.♥
Dnes ráno na mě skrz jakýsi záhadný FB proces vybafl odkaz na tento článek:


Doporučuji vám, aby jste si jej přečetli, nejlépe aspoň dvakrát, abyste opravdu pochopili jeho význam :D. Bez znalosti článku za odkazem nemá smysl číst tohle. Pokud nejste ochotni číst... omlouvám vás, můžete jít ;D. (Nejlépe rovnou na rande..)

Onen článek mě natolik chytil za srdce, že jsem se rozhodla napsat na něj reakci právě sem ;). Je vtipná, s nadhledem a upřímná a předem děkuji za přečtení ;D.Aby se feministky nehněvaly, poselství článku podle mě není pouze v tom, že HOLKY nemají číst. Ať nečte nikdo!! Čím blbější jste, tím míň si uvědomujete (bez)význam svého života, tudíž tím jste šťastnější... ať už jste se narodili s pipinkou nebo pindíkem ;P. Je jednodušší ovlivnit vás reklamou, donutit si vzít půjčku s 200% úrokem, nakecat vám, že existuje/neexistuje Bůh, nalajnovat celý váš život tak, aby vyhovoval potřebám někoho jiného... a nic vás netíží :D. Jste šachovými figurkami ve hře mentálně výše postavených lidí.

Problém je, že bych se bez okolků vsadila, že tihle lidé četli, čtou a budou číst xĐ.

Ale to jsem byla velmi velmi obecná, vraťme se zpátky k holkám: bezprostředně po přečtení článku mě totiž napadla dost zásadní věc... KDYŽ ŽIVOT S HOLKOU, KTERÁ ČTE, ZNEMENÁ PEKLO... CO POTOM ŽIVOT S HOLKOU, KTERÁ PÍŠE ??? ??? ???

" Není nic horšího než dívka, která čte. (...) Život v očistci je lepší než život v pekle."

To znamená, že pokud s nečtenářkou zažijete očistec, se čtenářkou peklo... je to jasné!! HOLKA, KTERÁ PÍŠE, JE BŮH!!!! :D :D :D

Takže všechny čtenářky, pisatelky a hlavně blogerky: i když máme jen stupidní adresu na blogu.cz a nikdo to nečte, něco to o nás vypovídá.

" Dívka, která čte, se vymkla hranicím svého života a srší významem. "

A dívka, která píše, si ty hranice a ten význam utváří sama.

Povznesly jsme se nad přejímání děl jiných lidí. Vymanili jsme se z přítomnosti, z té "kruté reality" života, který nelze ovládat ani změnit... Psaní je projev kreativity a kreativita nás vynáší do nebes. Nebo do pekel. Tam, kam MY chceme a jak MY si to napíšeme, nemusíme čekat na soud.
Takže kdokoli, kdo kdy napsal jediný blbý článek, jedinou povídku, jedinou básničku, písničku, cokoli... znamená to, že můžete mít obrovskou moc a ovlivnit mnoho dalších osudů. Jak sami vidíte, mě ovlivnilo přečtení článku, na který reaguji. A tím, že na něj reaguji, utvářím jeho nový význam, kdy se z velmi smutné milostné úvahy (pravděpodobně) stává oslava tvořivosti a faktu, že si můžeme vybrat. Možná nemůžeme ovlivnit, jaké klacky nám život metá pod nohy. Ale můžeme o nich napsat, nebo zazpívat, zaznamenat je tolika způsoby... že přesáhneme původní význam životní zkušenosi a přetvoříme ji v něco žijící vlastním životem :D.

A TO JE DAR, JENŽ MAJÍ LIDÉ, KTERÉ PÍŠÍ ;).
Nebo kreslí, filmují, cokoli jiného, je to jedno. Jednoduše jsou k.r.e.a.t.i.v.n.í.

Zkusím-li se významově vrátit k původnímu textu, mohu říct jen:

Milí chalani,

  • Randit s nečtenřkami je... pro nečtenáře xĐ.

  • Randit se čtenářkami může znamenat pár útoků na vaše "sem-tak-chytrej" ego, ale v podstatě to za to stojí.

  • A randit s pisatelkami znamená vydat se na milost a nemilost bohyním... PROTOŽE ONY O VÁS NAPÍŠOU NA SVŮJ BLOG, KDYKOLI SE JIM ZAMANE A COKOLI SE JIM ZAMANE!! :D A vy s tím pak budete muset žít.

Randit s kreativní holkou vyžaduje nervy, odhlodlání a trošku toho zdravého flegmatismu, protože bez pocitů typu "ne, mě už nic nepřekvapí" to nejspíš nezvládnete xĐ. Ale stojí to za to ;). Protože jako když polibek mořské panny chrání námořníka před utonutím, můžeme vás i my učinit velmi, velmi výjimečnými. A za tím si stojím.


Děkji za pozornost ;)

Ve jménu lebky se zkříženými punčochami

Wayward T.♥

PS: Poděkování http://blog.martinus.cz/2014/10/nerandete-s-divkou-ktera-cte. You've made my day ;Đ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Firealine Firealine | E-mail | 20. října 2014 v 23:01 | Reagovat

Já v tom článku vidím něco úplně jiného a tato reakce mi připadá, že sis přečetla nadpis a už se ti formoval článek v hlavě :D Nemyslím to zle, ani neříkám, že s tím nesouhlasím, jen to nemá stejnou hloubku...

2 Wayward T. ♥ Wayward T. ♥ | Web | 20. října 2014 v 23:22 | Reagovat

[1]: Četla jsem článek velmi podrobně, píšu jen, jak to vidím. Asi máme každá jinou představu o správné reakci na článek ;). Šlo o dost volnou inspiraci. Tak jako tak děkuji za komentář :D

3 Misha Misha | 21. října 2014 v 16:10 | Reagovat

Já článek pochopila jako milostný dopis dívce, která čte a která autorovi zlomila srdce tím, že pro ni znamená jen ty tři tečky, pokračujicí dál a dál. Nemyslím si, že je dopis natolik složitý, aby si ho někdo musel číst dvakrát. Je to krásný text, který má hlavu a patu, který zaujme a donutí člověka zapřemýšlet. Není to žádný doporučujicí článek o tom, aby dívky, ženy, kdokoliv nečetl, ale o tom, jakou stopu v člověku knihy zanechávají ať si to uvědomuje nebo ne. A je nanejvíc smutné, že si tak krásný text použila na svůj blog pro takový článek, že danému textu nesahá ani po kotníky. Ne, nemyslím to jako urážku, to vůbec ne, ale vzhledem k tomu, že text od Charlese mi toho dal hodně, tvůj pokus o rádoby vtipný článek mě donutil ti napsat. Jako úspěch bych to nebrala, tvého blogu jsem si všimla jen díky tomu, že jsi nechala link na webu, ke kterému jsi se dostala náhodou. Nicméně Ti přeju hodně blogerských úspěchů a budu doufat, že s přibývajicím věkem a rozumem začneš lépe rozumnět textu. :)

4 Wayward T. ♥ Wayward T. ♥ | Web | 21. října 2014 v 17:27 | Reagovat

[3]: Pochopila jsem článek jako poctu čtenářkám a zamindrákovaný výkřik do temnoty od chlapa, kterému čtenářky zlomily srdce :D. A proto napsala poctu tzv. pisatelkám. Link jsem na ten web dala schválně, protože přirozeně jinak by to nečetl nikdo :D A NEPOKOUŠELA JSEM SE NAPSAT ČLÁNEK NA STEJNÉ ÚROVNI!! PÍŠU TAK, JAKO VŽDYCKY A JEN TO, CO CHCI. A je mi líto, že sem takový zkuřky jako ty vůbec lezou, když je ten článek tak strašnej. Co to má bejt za povýšenej komentář? Myslíš si, že víš všechno nejlíp, ty čoklmrdko?!?! :D UPŘÍMNĚ DĚKUJI ZA PŘÁNÍ K DALŠÍM ÚSPĚCHŮM A PEVNĚ DOUFÁM, ŽE S PŘIBÝVAJÍCÍM VĚKEM A ROZUMEM BUDU POŘÁD V HLOUBI DUŠE TOU "VYJEBANOU PUBERŤAČKOU", KTEROU JEMNĚ NAZNAČUJEŠ, ŽE JSEM TEĎ. Vyliž si a pís aut ;P

S pozdravem Wayward T. <3

5 Wayward T. ♥ Wayward T. ♥ | Web | 21. října 2014 v 17:49 | Reagovat

[3]:  a ROZUMĚT se píše s MĚ a ne MNĚ. Je smutné nepochopit 2 články a ještě solit do komentářů gramatické chyby :D :D. Být tebou, fakt se zamyslím ;)

6 Petrellis Petrellis | 21. října 2014 v 18:23 | Reagovat

Mám silné nutkání vložit sem facebookovského Michaela Jacksona s popcornem a titulkem: "I just came here to read the comments." :D Škoda, že nemám ráda popcorn a plastiky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SLOVNÍČEK ;D:
Wayward T.♥ - přezdívka autorky blogu
EA = Emilie Autumn, geniání a šílená hudební (nejen hudební) osobnost ;)
Krumpety = The Bloody Crumpets, její skupina
Asylum = angl. blázinec, léčebna
Kdybychom si ještě furt nerozuměli, možná ještě něco připíšu ;P. Často deformuju slova, zvyknete si =D.