Ve jménu lebky se zkříženými punčochami

Mladší o pár let aneb "Ne, já už fakt nejsem pod zákonem"

26. prosince 2015 v 18:46 | T.♥
K tomuto článku mě inspirovaly články na jiných blozích. Přiznávám to bez mučení a hned. Opičím se? Možná. Je mi to fuk ;P.

Je mi dvacet let. Dokonce už se mi ten dvacátý rok života dost rychle chýlí ke konci a mě čekají 21. narozeniny. A já mám z toho celkem solidní depku. Proč?

PROTOŽE POŘÁD VYPADÁM JAKO DÍTĚ.

Poslouchat jsem to začla přesně v tom věku, kdy jste ještě hodně mladí, ale ne už natolik mladí, aby se ostatní lidé museli bát trestního stíhání za souzení vaší atraktivity - v Česku to je věk 15 let. Jinými slovy, od patnácti slýchám, že "na svůj věk vypadám strašně mladá." Průměrně mi lidé tipovali o 3-5 let méně (ano, v mých patnácti si někteří chytrolíní mysleli, že je mi deset). Popouzelo mě to odjakživa, nicméně babičky (spokojené, že takový děcko nikdo jen tak neodpaní, že jo :D) mě uklidňovaly, že jednou budu ráda za mladistvější vzhled.

Znovu opakuji, že mám dvacet let. Rozhodně ta doba, kdy bych ráda vypadala mladší, nepřišla. Spíš to začíná být čím dál víc vyhrocenější.

Cítím se trochu jak Bilbo Pytlík, který oslavil padesáté narozeniny a od té doby se vůbec nezměnil :D . Nebo jako Arkarian ze Strážců času, který ve svých osmnácti letech přestal stárnout a i v šestseti vypadal stále jak adolescentní kuře. Jo, možná mám nějakou superschopnost. Jistý je jen můj pocit, že kdybych si neobarvila vlasy a neplácala na sebe tuny makeupu, lidi by mi tipovali deset furt :P. Samozřejmě to trochu zachraňuje moje přece-jen-už-celkem-vyvinutá postava, díky které mi lidé netipují 10, nýmbrž 15-16. Paráda! Díky, tělo :D. Ale v obličeji jsem se už mnoho let prakticky nezměnila. Mám kulatý dětský obličej s tlustýma tvářičkama, malým nosem a panenkovskou pusou, takže... mi prý bude 21. A já vypadám jak děvčátko.

Sere mě to z několika důvodů:

- Mladší děcka mají tendence poučovat mě o životě. (Jó, to fakt miluju!!!)

- Mladší holky mi kritizují moje líčení (Nedávno se mě jedna kráva zeptala, jestli mi učitelé na základce neříkali, že se moc maluju :D odpověděla jsem povýšené "Jsem po maturitě, zlato, a malovat se budu, jak chci...", ale asi to moc nepomohlo... blbka xD).

- Mladší sesty naštěstí nemám, ale mám HAFO mladších sestřenic a přísahám, že VŠECHNY vypadají tak o 5 let starší než já. (Beztak i ta, co se má teprv narodit, sakra xD. Pomoooc!!)

- Poctiví prodavači mi pořád kontrolují občanku, když si chci koupit chlast. (Což mi obecně nevadí, nicméně byly případy, kdy mi i po ukázané plnoleté občance alkohol odmítali vydat, a to mě - starou alpu - jako dost vytočilo :D o.O)

- Líbím se buď v průměru tak o 2-4 roky mladším klukům nebo perverzním starochům s fetišem na lolitky. (Což není sranda, drtivá většina mých milostných prožitků se pohybuje buď v kategorii "kluk o 1-2 roky mladší než já" nebo "chlap o 10-19 let starší než já", výjimky jsou vyloženě VZÁCNÉ)

- Když jsem si na brigádě chtěla koupit u kolegyně zapalovač, zeptala se mě, jestli mi už bylo 15. (Néé asi vole, jsem tady jako dětská pracující síla, OMG!!!! x.X)

- Ve zkratce, hodně lidí se ke mně chová jako k dítěti. Ne vždy mi to vadí, ale když už něco překračuje určitý meze.... typu jaká jsem hezká maminčina holčička, jak jsem roztomilá, blablabláá... mhm. Copak vám by to krev nepilo? xD -_-

Bude mi jednadvacet. Pokud mě neozáří radiace, nedostanu přes hubu nebo se nestanu obětí drastické katastrofy (jakože pevně doufám, že ne), můj obličej to vůbec nezmění. A bude čím dál těžší a těžší lidem vysvětlovat, že já fakt nejsem náctiletá panenka, že už jsem koneckonců ženská a že by možná bylo milé, kdyby se tak ke mně chovali. S úctou.

Jistě, vypadat mladší má pár výhod. Ale ne ty výhody, které mi vtloukaly do hlavy moje babičky :D. Že jednou budu ráda, blabla.... jó, jednou budem dál. TEĎ je to fajn proto, že:

- Můžu pořád dělat pubertální hovadiny, bo se to ode mě koneckonců vyloženě ČEKÁ (proč by se dítě chovalo zodpovědně, žeáno...)

- Miluju Green Day a jejich zpěvák Billie Joe taky ve svých víc než čtyřiceti vypadá ultramladě :D. Což mě utěšuje. Třeba je mladistvý vzhled syndromem rockových hvězd. Paráda :D.

Jo, to je momentálně všechno. Víc výhod nenacházím :P. Vůbec nevím, jak budu komukoli vysvětlovat, že je mi přes dvacet. Mám z toho doslova strach. Achjo.

Já tak obecně nemám páru o životě, ale to si asi nechám na ještě udeptanější článek :P :D.

Díky za přečtení, doufám, že se u toho někdo pobavil (i když... no... :D). Tento článek neskýtá žádné hluboké morální ponaučení, je to jen výřev jedné vydeptané post-puberťačky, která má všeho plný zuby. Ale budu ráda za jakýkoli komentář.


Mějte se ;))))

Ve jménu zkřižených punčoch

Wayward T.♥
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 GraciaDeborahMayFair GraciaDeborahMayFair | 26. prosince 2015 v 22:39 | Reagovat

Toto úplne chápem! K tomu všetkému môj malý vzrast a pripadám si ako 5-ročné dievčatko. Ale čo neznášam najviac, keď ma ľudia dvíhajú. (Nie, vážne nie som decko a už vôbec nie som na hranie)Takže dá sa povedať, že tiež čakám, kým ma začnú vnímať ako dospelú. Možno sa raz dočkám...

2 brooklyngirl.blog.cz brooklyngirl.blog.cz | 12. února 2016 v 22:26 | Reagovat

Mam to naprosto stějně! :D nejhorší je když někam přijdu a všichni mi automaticky tykaj -_- a mladšim kámoškam vykaj :D

3 Wayward T. ♥ Wayward T. ♥ | 14. února 2016 v 10:06 | Reagovat

[2]: přesně -_-

4 Bára Bára | E-mail | Web | 15. února 2016 v 19:39 | Reagovat

Mám to stejně, ale teď nikomu ještě nic nemusím vysvětlovat. Je mi šestnáct, a lidi mě tipují na deset! Fakt děs, soucítím s tebou.

5 A. A. | Web | 2. března 2016 v 14:49 | Reagovat

Tak já to mám zase opačně. V průměru mi lidi hádaj tak o 5, 6 let víc, než mi ve skutečnosti je. Zatím mi to nepřijde hrozné, dokonce si to užívám, ale jestli to tak bude pokračovat a budu muset vysvětlovat lidem, že mi není 43, ale ještě 35, bude to děs.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SLOVNÍČEK ;D:
Wayward T.♥ - přezdívka autorky blogu
EA = Emilie Autumn, geniání a šílená hudební (nejen hudební) osobnost ;)
Krumpety = The Bloody Crumpets, její skupina
Asylum = angl. blázinec, léčebna
Kdybychom si ještě furt nerozuměli, možná ještě něco připíšu ;P. Často deformuju slova, zvyknete si =D.