Ve jménu lebky se zkříženými punčochami

So sorry...

11. března 2017 v 0:17 | T.♥
Jak můžou být někteří muži tak zlí?

(Reakce na pár nejmenovaných článků od nejmenovaných blogerů, ne, jmenovat nechci, jo, vím, že bych měla)

CO dává právo nevybouřeným, zapšklým, zamindrákovaným panicům, aby trousili hovna jako "Ženy jsou tu od toho, aby byly mrdány" a procházelo jim to? A kdyby jen jim; přemýšlím a hlavou mi probíhají jména slavných a uznávaných spisovatelů či režisérů. Že to všechno jsou sexistická hovada až na půdu, o tom už nikdo nemluví. Ale proč MLADÍ, velice mladí lidé, teenageři, okamžitě najíždějí do stereotypů? Proč 16letý chlapec sdílí na Facebooku memečko rozesmátého chlapa s obřím titulkem "ŽENY" a lajkne mu to milion stejně starých holek?

Je mi z toho smutno. Strašně. Mladí muži se s holkama nepářou, ryjí do nich a děvčata si to nechávají líbit, vyloženě jejich stereotypy podporují. Před časem jsem na FB objevila dlouhý status jednoho hroznýho idiota (fakt -.- střední dodělal ve 23 letech a ještě nešel na výšku, protože "nechtěl, ale jinak je fakt chytrej") o tom, že matematických soutěží se účastní minimální procento holek a že se tomu nediví, když vidí, jak hloupé holky potkává na každém rohu. Polkla jsem komentář "tobě se chytrá holka vyhýbá takovým obloukem, že naštěstí nemůžeš vědět nic o jejich existenci, čuráku" a pod statusem okamžitě přistál komentář nějaké pipiny, která psala, že "ženy vždycky měly spíš emocionální uvažování, než logické, tak to prostě je". Jenže ono to tak prostě NENÍ!!!

Holky, kolik z vás bylo vedeno k tomu, abyste se jednou mohly účastnit soutěží krutě drtících levou mozkovou hemisféru? Moc ne, že? Radši jsme si měly hrát s panenkama Babyborn... CO se mě týše, musí inteligentní člověk dříve nebo později dojít k názoru, že zájem mladých děvčátek o šatičky a panenky je z mnohem větší části otázkou výchovy, nežli vrozeného zájmu. Prostě nám to cpali tak dlouho, až se z toho stala společenská norma.

V ženách je podporována a schvalována citovost, v mužích ne.

Když holka libovolného věku řekne, že nemá ráda děti, je okamžitě považována za idiotku nebo vyvrhela. Věřte mi, říkala jsem to v různém věku a nikdy jsem se nesetkala zrovna s kladnou reakcí, no :D. Jsem hrozná mrcha prostě :D. Nepřirozená kráva :D.

Je mi to líto, je mi to strašně líto a chce se mi z nastavení světa blít.

Víte, co bych si přála? Abychom prostě všichni mohli být jen lidi. Mám někoho ráda jako člověka a čau. Četla jsem v Interview před časem rozhovor s nějakou podezřelou sexuoložkou, která tvrdila, že čím méně si muž a žena zakládají na svém "mužství" a "ženství" (uvozovky velice naschvál), tím méně se sexuálně přitahují. Zní to možná logicky, ale podle mě se to dá překonat poměrně snadno, a to tím, že prostě nešukám toho brutálního kaňoura s obřím šulinem, popřípadě tu rozkošnou kurvičku s uzoučkou kundičkou a nádhernýma bradavkama, a místo toho s prominutím šukám tu lidskou bytost, na které mi záleží a kterou chci mít nablízku.

Protože jednou jsme LIDI.

Jednou máme MOZEK a MORÁLKU a jednou už nejde o REPRODUKCI.

Vždycky ráda říkám, že lidská stvoření bych chtěla vnímat jako přechodový článek mezi zvířaty a vyššími bytostmi. To znamená, že v sobě máme spoustu pudů a instinktů, ale zrovna tak máme zmíněnou morálku a nějaké tušení o principu svědomí. Čemu dáme přednost, samozřejmě záleží na nás. Můžeme se chovat jak zvířata a podkopávat tím miliony let evoluce a její smysl, nebo se pokusíme chovat jako bytosti na úrovni a položíme základy lepší společnosti, než jaká funguje teď. Jsou to čistě otázky principů a těžkého idealismu, ale - apoň mně - to za to kurva stojí.

Je mu strašně líto, že do genderové problemaiky mimo jiné neustále kecá náboženství a snaží se nám vnutit jen další a další kecy, které pohlaví dělí do dvou škatulek. Funguje to? No tak jasně, že to funguje, ale to ještě neznamená, že nemáme na víc, sakra... Ale víc mě štve přístup samotných lidí.

Jistě, feminismus je proti veškerým snahám pořád velice relativní pojem.

Nikdy nevíte, jestli pro vás feministky chtějí jen stejná práva, nebo jestli budou chodit po ulicích pononahé a urvou vám koule ;) (ta ironie xD -.- ).

Ale už by bylo načase s tím něco dělat. Přála bych si, aby lidi měli rádi lidi, neškatulkovali, přistupovali ke každému jedinci individuálně a nikdy neodsoudili skupinu jako nehodnotnou masu špatných lidí. Aby dokázali tolerovat ... to vlastně stačí. A aby nikdy, za žádných okolností, nebrali žádnou ideologii doslova a bez nadhedu, a to zdůrazňuji, protože kdyby tohle lidé uměli, tak je hned na světě líp. :p

A tak, no :D. Jsem nasraná jak nikdy, lidi...

T.

PS. Původně jsem tento článek nechtěla zveřejňovat, nemám náladu ani psychickou odolnost číst nesouhlasné komentáře... ale něco ve mně mi říká, ať to zkusím :) . Tak to prostě... zkusím....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lotty Lytton Lotty Lytton | Web | 11. března 2017 v 0:38 | Reagovat

Evidentně se obklopuješ špatnými lidmi :D

...každopádně i když s tebou jako žena souhlasím, tak si nemohu neodpustit říci:

Společnost udělala v tomhle ohledu neuvěřitelný pokrok a ono nejde všechno hned. Ještě nedávno neměly ženy volební právo a ještě před chvilí nesměly studovat protože měla menší mozek...

Ono to neni tak dávno.

Vezmi si, jaké postavení měla žena celé stovky let. To co máme teď je v podstatě super. Samozřejmě...pořád ještě existuje prostor pro zlepšení, ale neviděla bych to tak černě.

A to, že muži říkají o ženách podobné věci... ženy když se spolu sejdou, tak si s nima v ničem nezadají :D

2 T. T. | 11. března 2017 v 21:35 | Reagovat

[1]: To máš svatou pravdu. Akorát mi připadá, že si mnoho žen neváží ani toho obrovského pokroku :). Jinak děkuji za komentář :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SLOVNÍČEK ;D:
Wayward T.♥ - přezdívka autorky blogu
EA = Emilie Autumn, geniání a šílená hudební (nejen hudební) osobnost ;)
Krumpety = The Bloody Crumpets, její skupina
Asylum = angl. blázinec, léčebna
Kdybychom si ještě furt nerozuměli, možná ještě něco připíšu ;P. Často deformuju slova, zvyknete si =D.