Ve jménu lebky se zkříženými punčochami

Duben 2017

Můj život na Zeměploše - část 1.

13. dubna 2017 v 20:02 | T.♥
Zdravím :).
Před časem jsem tady na Blogu narazila na slečnu, která tvrdila, že přečte asi 80 knih za rok a zdá se jí to strašně málo. Poplašena tím, že já přečtu ročně tak s bídou 10 a ještě mi to připadá jako výkon knihomola nejtěžšího kalibru, jsem se nad sebou zamyslela. Mohla bych víc číst... ale co? Nepřečtu všechno, co mi přijde pod ruku, jsem vybíravá a ráda vím, co můžu čekat... A vůbec, není to sport... No, abych to zkrátila, přišla mi na mysl Zeměplocha od Terryho Pratchetta.

Moje první sektání se Zeměplochou proběhlo pravděpodobně už v mém dětství, protože si vzpomínám, že jsem listovala nějakým ilustrovaným průvodcem nebo tak něčím a připadalo mi to legrační (ale ne tolik legrační, abych to fakt četla). Poté dlouho nic, jen jsem o ní slýchala od svých vrstevníků a říkala si, že bych ji taky mohla zkusit. Zkusila jsem poprvé asi před dvěma lety - aniž bych moc věděla, do čeho jdu, jsem si přečetla Nadělat prachy (měli jsme ji doma...). Bavilo? Bavilo, ale až tak jsem se nechytala. Nějaký čas poté jsem se zkusila chytnout znovu se Zaslanou poštou, na kterou Prachy navazují. Bavilo víc, chytala jsem se víc, ale nebylo to ono.

A tak v souladu se svými dvěma projekty Chci víc číst a Chci objevovat Ameriky* jsem si dala challenge, že přečtu úplně všechny romány Zeměplochy, tak jak "leží a běží", v pořádí, ve kterém byly napsány.

A protože je jich fakt hodně a všechny jsou podobně kvalitní, řekla jsem si, že si sem na svůj Blogu budu zapisovat své dojmy, cca 10 knih v jednom článku nebo tak. Protože jinak bych v tom asi brzy měla bordel, a to jsem pozorný čtenář, který se fakt snaží.

Popravdě, tento článek si víc než kterýkoli jiný píšu dost pro sebe, ale kdyby to někoho zaujalo, samozřjmě budu moc ráda :). Fanoušky Plochy vítám s otevřenou náručí :D.


Příjemné počtení :).

* Objevování Amerik - znamená to, že nějak deset let poté, co danou věc viděli nebo četli úplně VŠICHNI, zjistím, že je to fajn a propadnu tomu. Stává se mi to neuvěřitelně často a asi kvůli tomu dost zaostávám s kulturním přehledem průměrného člověka, hlavně pokud žil dejme tomu třeba roku 1999, protože Xenu jsem objevila v roce 2013, Červeného trpaslíka v roce 2015 a nejnověji teď Plochu také někdy 2015-2016. Jsem tím fakt proslulá. Momentálně jsem antifanoušek Hry o trůny a fakt ji nemůžu vystát, ale nepřekvapilo by mě, kdybych si ji pustila někdy v roce 2038, až už bude celá GoT a Jon Snow a ten ušukanej skrček co vypada jako můj ex ÚPLNĚ všem u pr*ele, a začalo mě to strašně bavit. Ne, fakt bych se nedivila. Jsem hrozná xD.

SLOVNÍČEK ;D:
Wayward T.♥ - přezdívka autorky blogu
EA = Emilie Autumn, geniání a šílená hudební (nejen hudební) osobnost ;)
Krumpety = The Bloody Crumpets, její skupina
Asylum = angl. blázinec, léčebna
Kdybychom si ještě furt nerozuměli, možná ještě něco připíšu ;P. Často deformuju slova, zvyknete si =D.